Brunkullan Brasserie Info
Amenities
Service options
-
Outdoor seating
-
Dine-in
Highlights
-
Great cocktails
Accessibility
Offerings
-
Alcohol
-
Beer
-
Cocktails
-
Coffee
-
Healthy options
-
Late-night food
-
Small plates
-
Spirits
-
Vegetarian options
-
Wine
Dining options
-
Lunch
-
Dinner
-
Dessert
-
Seating
Amenities
-
Bar on site
-
Toilets
-
Wi-Fi
Atmosphere
-
Casual
-
Cosy
Crowd
-
Groups
Planning
-
Accepts reservations
Payments
-
Debit cards
-
NFC mobile payments
-
Credit cards
Children
-
High chairs
-
Kids' menu
Best KPortal Reviews
Mysig inredning, däremot så sviker maten något. Få huvudrätter på menyn och personalen frågar inte hur man vill ha köttet tillagat. I övrigt bra service.
Maten är god men inget extra.
Super mysigt ställe med god mat, blev lite högljutt senare mot kvällen.
God mat men ingen fråga hur jag ville ha köttet stekt, tyvärr insåg jag det själv senare, miss av mig att inte påpeka men förstås är det är ju naturligtvis personalens självklara fråga hur man vill ha köttet stekt.
Fantastisk mat och trevlig personal. Mysigt både på uteserveringen och inne i själva restaurangen. Väl värt ett besök om man vill äta gott och/eller bara mysa med en god drink eller ett glas vin i en härlig atmosfär.
Mycket trevligt hak. Gott och smakrikt kött enl beställning. Lysande och proffsig personal. En pärla i vintermörkret.
Ett mycket trevligt ställe för mat,dryck och umgänge med vänner.
Mat,service/bemötande är utmärkt.
Åt själv torsk vilken var superb.
Mycket trevligt, bra personal och väldigt god mat.
Hej
Brunkullan är en finkrog med trevlig atmosfär. Därför blev jag mycket förvånad när jag beställde musslor. Jag beställde en hel portion. Det som kom till bordet var den sedvanliga byttan med lock och på botten låg musslorna, små, väldigt små, visste inte ens att man kan köpa så små musslor. Spadet bestod huvudsakligen av grädde med någon syra. Musslor kan vara fantastiskt gott - det här var inte gott, helt utan finess. Tillbehör var kallt rostat bröd, inga pommes frites, ingen aioli. Priset var nästan 200 kr, bortkastade pengar! Frågade efter pommes, det fick jag men det kostade extra, ingen aioli till. Jag borde skickat ut maten men gjorde det inte, tyvärr.
Quick Facts About Brunkullan Brasserie
Today
Opening Hours
| Monday | Closed |
|---|---|
| Tuesday | Closed |
| Wednesday | 02:00 AM - 10:00 PM |
| Thursday | 02:00 AM - 10:00 PM |
| Friday | 05:00 PM - 01:00 AM |
| Saturday | 05:00 PM - 01:00 AM |
| Sunday | Closed |
How to go there
Location
Places