The Corner Info
Amenities
Service options
-
Outdoor seating
-
Takeaway
-
Dine-in
Highlights
-
Fast service
-
Karaoke
-
Sport
Accessibility
-
Wheelchair-accessible entrance
-
Wheelchair-accessible toilet
Offerings
-
Alcohol
-
Beer
-
Cocktails
-
Food
-
Food at bar
-
Spirits
-
Wine
Dining options
-
Seating
Amenities
-
Toilets
Atmosphere
-
Casual
Crowd
-
Groups
Planning
-
Accepts reservations
Payments
-
Debit cards
-
NFC mobile payments
-
Credit cards
Best KPortal Reviews
Jag var bara i pizzerian The Corner där jag beställde två pizzor. Väldigt stora och väldigt goda????????. Vad mer var trevligt överaskande att här man inte lägger pizza direkt i kartonglåda utan man använder bakplåtspapper. Fantastiskt!????????. Väldigt omtänksamt och smart när det gäller hygien ????!!!
Det blir mer beställningar????.
Update 2018: måste uppdatera min review. Provade dem igen. Beställde en pizza med parmaskinka och mozzarella ost. Osten var helt ogräddas. Pizzan var dessutom dyr. Helt klart Stockholms sämsta pizzeria. Gå inte hit!!
2017: Pizzan var ganska dyr (115 kr) och var inte helt genomgräddad. Men lugnt ställe och ölen var ju bra.
149 kr angusburgare rekommenderas. Prisvärt för dig som vill ha en klart OK hamburgare meny. Burgaren okej-bra, men de som var bäst och höjer betyget rejält är pommesen. Riktigt bra pommes. Om jag ska ha hamburgaremeny i hässelby vet jag nu vart jag går.
Gamla Nisses Hässelby i ny tappning! Bra mat och rimliga priser, även på finöl! Bra service!
Beställde extra stoer kebab-rulle och tog med hem den var jätte saftig och stor Och god helnöjd. Orka inte hela ++++
95:- kr
Väldigt "lokal" pizzeria/sportbar där man känner sig välkommen. Stor mängd uppsatta tv-skärmar som visar sportkanaler. Ofta livemusik på lördagar. Goda pizzor och grillrätter. Saknar dock en barn meny.
Lite dyrt för att ligga avsides, pizzan var rättvist stor, men den röda såsen var för tomatig, för lite krydda, personalen var dock rätt trevliga, och man behövde inte vänta speciellt länge, för att få sin mat.
Trevlig personal. God mat. Ungdomarna gillade pizzan!
Trevligt läge med Liv & rörelse runt om.
Quick Facts About The Corner
Today
Opening Hours
| Monday | 11:00 AM - 11:30 PM |
|---|---|
| Tuesday | 11:00 AM - 11:30 PM |
| Wednesday | 11:00 AM - 12:30 AM |
| Thursday | 11:00 AM - 12:30 AM |
| Friday | 11:00 AM - 01:00 AM |
| Saturday | 11:00 AM - 01:00 AM |
| Sunday | 11:00 AM - 11:30 PM |
How to go there
Location
Places