Sulav resturang kolgrill Info
Amenities
Service options
-
Kerbside pickup
-
Takeaway
-
Dine-in
Accessibility
-
Wheelchair-accessible car park
-
Wheelchair-accessible entrance
-
Wheelchair-accessible seating
Offerings
-
Coffee
Dining options
-
Lunch
-
Dinner
-
Dessert
-
Seating
Amenities
-
Toilets
Atmosphere
-
Casual
Crowd
-
Groups
Planning
-
Accepts reservations
Payments
-
Debit cards
-
NFC mobile payments
-
Credit cards
Children
-
Good for kids
-
High chairs
Parking
-
Free parking lot
-
Paid parking lot
-
Parking
Best KPortal Reviews
Helt underbart mysigt, trevlig och god mat. Ärligt talat, godaste på länge! Och sesambrödet var helt fantastiskt!! Tack så mycket för er fina service.
Älskar det här stället!
Alla rätter jag har ätit här har varit utsökta, lagade med kärlek och råvarorna är alltid av hög kvalité.
Väldigt prisvärt - generösa portioner med god och fräsch salladsbuffé, soppa, nygräddat Nanbröd, med mera (!) som ingår i priset.
Och väldigt trevlig personal ????
Sällsynt bra restaurang, rekommenderas varmt!
God mat och stora portioner. Vi var 20 stycken och vi beställde deras speciella mix tallrik som var en kombination av olika kebab, adanas och kyckling. Alla var nöjda och glada. -1 stjärna för att servicen kunde varit lite bättre, men för 20 personer gjorde de ändå ett grymt bra jobb:)
Maten kom efter 5 minuter. Tills man tar sallad och dricka har maten redan kommit, det var jätte bra. Alla som jobbade de där var väldigt trevliga och snälla. Om man ville ha extra sås så fick man. De är väldigt artiga. Priserna var bra och maten var jättemycket.jag tänkte att jag skulle äta all mat jag fick för att jag var vrål hungrig och när maten kommer så kunde jag inte äta upp allt utan fick ta med mig resten hem. Den här restaurangen är en av den bästa som finns. Jag skulle värkligen rekommendera den här restaurangen!
Tog en take away. Torrt bränt kött, brända tomater, ingen sås (?) och riktigt trista slappa pommes. Trist, första och blir nog tyvärr sista besöket. För över 200 kr dessutom. Riktigt skandal!
Mycket god mat, särskilt om man är ute efter traditionella irakiska rätter. Supertrevlig personal. Det är hygieniskt och rent. Deras pacha är toppen!????????
Ännu ett ställe där vi brukar gå och äta på lunchen. Det jag ätit här är kyckling kebab, grillad Lax mm. Fantastisk smakrik mat från Mellanöstern, de har en stor meny och mycket att välja bland. Bröd ingår alltid och även det är inte dåligt.
Tidigare fanns en Pakistansk husmanskost restaurang här som också var omtyckt. Men tycker ändå att ersättningen blev bra även Sulav kan få lika bra ryckte för sin goda mat.
En av dom Bästa kurdiska resturangerna i hela sverige och väldigt bra service av teamet amin och hemm är väldigt nöjd
Quick Facts About Sulav resturang kolgrill
Today
Opening Hours
| Monday | 11:00 AM - 09:00 PM |
|---|---|
| Tuesday | 11:00 AM - 09:00 PM |
| Wednesday | 11:00 AM - 09:00 PM |
| Thursday | 11:00 AM - 09:00 PM |
| Friday | 11:00 AM - 09:00 PM |
| Saturday | 11:00 AM - 09:00 PM |
| Sunday | 11:00 AM - 09:00 PM |
How to go there
Location
Places
Other Places
9. Aragonia
10. Phil's BBQ