Rättargården Café, Loppis och MoDo museum Info
Amenities
Offerings
-
Coffee
Best KPortal Reviews
Fint museum och Eva som gör mattorna var jätteduktig och snäll. På loppisen sa hon knappt hej och satt och filade naglarna. Sen gick vi till caféet och beställde morotskaka fem gånger innan vi fick den. En hade knappt någon glasyr men annars var de goda. Sen när klockan var exakt 16.00 så kom en av tjejerna ut och sa att de stängde och vi hade inte ens druckit upp vårt kaffe som var i den minsta koppen så var väldigt besviken överlag vilket var tråkigt för det är annars ett jättefint ställe.
Mysigt kafé med gott och prisvärt fika.
Museum med många sevärdheter,trevligt cafe med hembakat fika. Även ett loppis på logen????☕????
Intressant för barn och ungdomar att få se ladugården och huset och hur den såg ut på mitten av 1900 talet. Gofika finns givetvis oxå.
Gott om intressanta saker att titta på , både för vuxna och barn , du får en inblick i hur det gick till förr i tiden på ett sågverk , å hur timret flottades fram efter Moälven
Genuint hembakt tunnbröd, som är så gott till kaffet. Modo museet intressant och loppisen roligt. Personalens klädsel förstärker miljön och upplevelsen. Hur ofta blir man serverad kaffe vid bordet? Här varje gång!
Fint ställe och mysig miljö,goda tunnbröd smörgåsar till kaffet.
Jättemysig plats för den som gillar gammalt, genuint och välbevarat.
Rekommenderas starkt.
Quick Facts About Rättargården Café, Loppis och MoDo museum
Today
Opening Hours
How to go there
Location
Places