Redfellas Info
Amenities
Best KPortal Reviews
Själva restaurangen är inte direkt jätte mysig men personalen är otroligt serviceinriktad och trevlig. Maten är mycket god och fräsch och säljs till ett överkomligt pris. Jag blev även glatt överraskad över att man fick en halvliters dricka för 25kr när de flesta restauranger tar samma summa eller mer för en burk på 33cl!
Beställde två sallader och en juice. Killen som tog beställningen hade svårt att förstå vad jag menade när jag ville beställa EN juice och en vatten. Då slog han in två stycken juice när jag påpekade att vi bara skulle ha en juice och en kranvatten sa han att han förstod, jag betalade och vi fick salladerna där det saknades flertal ingredienser i min systers sallad. Jag fick vänta länge på min juice och han kom ut med två juicer. När jag då igen sa att vi bara beställt en juice och bad om kvittot för det hade han inte gett mig när vi väl betalat gick han och hämtade en kollega som rätt otrevligt frågade vad som var problemet. Jag förklarade även då att jag endast beställt en juice och en kranvatten då han hävdade att det inte gick att få tillbaka pengarna för de redan hade gjort juicen... synd då vi bara hört bra saker om redfellas och var sugna på att äta där. Kommer inte komma tillbaka i Örebro iallafall.
Rätt otrevlig och icke serviceinriktad personal.. ber om juice, te och vatten. Får juice, kaffe och en bulle.. sen kan de inte rätta till det för att de har redan "gjort" grejerna..
Känns som personalen vill inte jobba där. De var rätt otrevliga mot paret framför oss i kön också.
Dålig service som gav ut helt fel saker. Beställde the kingfisher och fick inte quinoa utan något annat. Fick ingen ägghalva eller några edamamebönor som det stod tydligt att jag skulle få. Dåligt!
Så fin personal!! Jätte trevligt ställe, och mega god vegan mat
Rekomenderar verkligen
Äcklig kaffe. Men jag fick ta en te istället.
Trevligt ställe med god service !
Tack så mycket