Fridas Hotell & Bistro Info
Amenities
Other
-
Check-out time
-
Check-in time
Best KPortal Reviews
Upplevde ett fantastiskt julbord ikväll. Perfekt rakt igenom.
Tänk då att jag vanligtvis inte tycker om att äta ute, men det här kommer jag göra igen.
Jag var bara på själva restaurangen. Vet inget om hotelleter som sådant. Bra restaurang.
Kalasfin restaurang, med jättebra mat och härlig personal! Man bor toppenfint, industrikänsla och gröna växter, betong och kärlek! Och då har jag inte ens tagit upp det ljuvliga biblioteket......
Pinsamt dåligt. Skulle äta frukost och vad jag fick för 100 kr? Gårdagens fralla med grå salami och ny kokta ägg, ja nykokta ägg och när vi frågade vart äggröran och baconen va då hade dom inte fått leveransen? |Kanske kunde personalen sagt till att dom bara hade frallor? Eller satt upp en lapp?|Sedan tog frallorna slut, ja då tar dom fram brödlimporna dom hade till lunchen sen dagen innan.|Inte ett dugg service minded, sur personal, ägaren vågar inte visa sig men mysigt inredd lokal. |Kommer inte lägga en krona till på de stället, usch.
Mycket bra hotell, perfekt beläget med goda parkeringsmöjligheter,i Tranemo. Sköna sängar, rymligt badrum med ljuvlig dusch. Dock drar frukosten ned betyget. Gårdagens bullar, antagligen mikrade, torra inuti, geggiga på ytan.
Väldigt trevligt ställe med fantastisk god mat och väldigt trevlig personal.
En verkligen hög mysfaktor med perfekt inredning som är genuin och Smaklig.
Väll värt ett besök om så bara för en lunch eller en fika.
Tar inte emot kontanter vilket är en diskriminering av de med digital fobi..
Dock hade hon delvis rätt ursäkt dvs att hon inte ville betala för att vi ska äta. Undrar bara om hon tänkt på avgifterna hon betalar för kortbetalningarna och Swish.. samt att hon förlorar det vi skulle betalat.
För er som vill betala kontant.. lugn det finns en väldigt bra pizzeria på Storgatan som serverar lunch
Mycket trevligt hotell och bistro.
+ Jättesköna sängar. Smakfull och genomtänkt inredning i hela byggnaden. Fantastisk mat både i bistron och på frukostbuffén. Allt tillagat med kärlek! Det känns hemtrevligt och personligt med hemlagad müsli, äppelkompott, nybakt bröd och lokalt producerad juice till frukosten.
- Skyltningen kan förbättras; skylt som visar var receptionen är, var man hittar dörren till hotellrummen, vad som serveras på frukostbuffén, lite mer detaljer på vad som serveras till rätterna på bistrons meny efterfrågas också.
Annars som sagt ett jättetrevligt ställe, som säkert hade tjänat på att ha öppet i bistron varje helg och även bjuda folk som inte bor på hotellet att äta från den fantastiska frukostbuffén.
Quick Facts About Fridas Hotell & Bistro
Today
Opening Hours
How to go there
Location
Places