First Hotel Olofström Info
Amenities
Crowd
-
LGBTQ+ friendly
Other
-
Free parking
-
Free breakfast
-
Free Wi-Fi
-
Air-conditioned
-
Check-out time
-
Check-in time
-
LGBTQ+ friendly
Amenities
-
Free Wi-Fi
-
Free breakfast
Best KPortal Reviews
Mysigt o härligt hotell med suverän personal mycket god mat här och fin service rekommenderar detta ställe varmt!
Som ett affärshotell fungerar det, men det är dags för en uppfräschning. Maten var god kan rekommenderas, frukosten var ok
Besökte hotellet via Risskov och det var helt perfekt för en minisemester. Hade med ett barnbarn och rummet passade oss bra. Det var av äldre standard och kylen var ur funktion men i övrigt var sängen bra, dusch/bad funkade och det var lugnt och tyst. Det var tyvärr lite för lång väntetid i restaurangen om kvällarna men maten var fantastiskt god och all personal var mycket trevlig och hjälpsam. Hotellet låg perfekt i centrum i en liten park och det fanns en stor lekplats i närheten. Frukosten var god och vi var nöjda med vad som erbjöds, det fanns en uteplats som var uppskattad vid fint väder. Vi gjorde utflykter och detta var en bra bada, kan absolut tänka oss komma tillbaka.
Super bra hotell och en väldigt god frukost. Personalen är hur trevliga som helst och hjälpsamma. Lär känna dem som bor där. Frågar alltid om man har det bra. fantastiskt fin bakgård med en park. Stora och rymliga rum.
Väldigt god mat på steakhouse. Trevlig personal och alltid glada. Dock tar det lång tid innan man får drickat. Speciellt om man beställer en drink. Har man otur kan det även ta tid innan man får maten. Har väntat i 45 minuter en gång innan den kom. Men när den väl är kommen så är det en smakupplevelse. Trevlig inredning och man sitter inte på varandra. Rekommenderar varmt
Fint hotell med rik val och god mat till frukosten.
Vid incheckning får man en tabell med öppettider i receptionen, som jag borde ha läst mer noggrant. Jag hade ett problem en eftermiddag, när jag kom dit, och receptionen var obemannad, så jag fick inte komma in. Men personalen var tillgänglig på telefon, och jag kunde komma in i slutet.
Orten är trevlig och lugn.
Att få sova på kuddar som kändes som moln var helt underbart (beställt såna kuddar nu). Personalen är supertrevliga och tillmötesgående. Frukosten var extremt god och många valmöjligheter, där fanns något för alla.
Hotellet i sin helhet får 5 stjärnor av mig, personalen för även dom 5 stjärnor och frukosten får 5 stjärnor och så även maten. Det enda MINUSET är att de som jobbar är så få att de hinner knappt med när det blir lite rusning i restaurangen, men maten är värd väntan.
Inget Fel på rummet eller hotellet. Men att det varken finns värme på rummet eller varm vatten för att duscha gör detta till det överlägset sämsta hotellet jag bott på i 17års resanden runt Sverige på olika hotell. Gör er själva en tjänst och undvik detta ställe så gott det går över vintertiden.
Quick Facts About First Hotel Olofström
Today
Opening Hours
How to go there
Location
Places