Hero image

Adams smoke house

+46 76 228 17 12
Sankt Eriksgatan 102, 113 31 Stockholm Sweden
Open Today: 02:00 AM - 11:00 PM

Amenities

Service options
  • Outdoor seating
  • Kerbside pickup
  • No-contact delivery
  • Delivery
  • Takeaway
  • Dine-in
Accessibility
  • Wheelchair-accessible entrance
Offerings
  • Alcohol
  • Beer
Dining options
  • Lunch
  • Dinner
  • Dessert
  • Seating
Amenities
  • Toilets
Atmosphere
  • Casual
  • Cosy
Crowd
  • Groups
Planning
  • Accepts reservations
Parking
  • Free parking lot
  • Paid parking lot
  • Parking

Best KPortal Reviews

Otroligt vänlig och glad servitris som snabbt ställde fram alla tillbehör på bordet när vi kom. Dock lite oklart hur vi skulle beställa. Som tur var hade en i sällskapet varit där tidigare och visste hur det skulle gå till. Det minsta som gick att beställa var 800 g. Så det fick det bli. Mört och gott kött en aning för mycket salt men tillbehören förhöjde smakerna.
En aning för hög musik och lokalen kändes inte helt städad.
Hade förväntningar mot vad jag hört reklam om. Men tyvärr inte bra alls. Väldigt torrt och gammalt kött, samt helt smaklöst.
Luktar väldigt mycket i restaurangen, köttbitar på golvet även ifall de precis öppnat. Pommes var gjord på gammal olja, torrt ris.
Tråkigt men en riktig besvikelse. Finns heller ingen meny.
Enda positiva var snäll personal men som inte har någon koll på maten.
Blir inget besök igen
Har varit där med fyra vänner, vi alla var väldigt nöjda över maten samt över deras personal de har också jättefint service skulle säga 10/10????.
Inte bara gött det är perfekt kött och alla mat är jätte bra ❤️. En sak bara ventilation är inte så bra, allt luktar smoke efter besöket. Man måste duscha och tvätta kläder ????
Väldigt gott och tender kött med trevlig personal. Ägaren Adam var super cool som gav en liten eld show vid kött disken. Beställde lamm och biff men jag gillade starkt biffen. Vi var fem pers. För två pers räcker en planka, generösa portioner.
It was awesome!
Anlände lördag kl 13.10
Till den kanske mest förvirrade restaurangupplevelse jag haft.
Extremt oklart vad som skulle hända när vi anlände , hur man beställde eller vad man kunde beställa eller få. Vi kunde sitta ute. Efter att personalen förvirrat sprungit omkring och sett sjukt stressade ut, utan att tala med gästerna. Så kom olika saker kom in vid olika tider. Helt oväntat och utan någon information om meny eller likande .
Pickles kl 13.40
Servetter kl 13.55
Ris kl 14 .15
Pommes kl 14.45
Kött kl 15
Ca 2timmar väntetid på mat.
En barnfamilj väntade också troget.
Några andra kom och gick.
Adam hade kunnat få 2/5, då maten ändå är kvalitativ och god. Men tyvärr gjorde vare sig Adam eller
någon i personalen något för att det minsta försöka få oss gäster som väntat 2timmar att känna att vi faktiskt gjorde dem en stor tjänst som valde att inte bara gå.
Det enda rätta hade varit att säga:
"Vi har tyvärr ingen mat förrän kl 15 . Ni är varmt välkomna då , eller en annan gång."
Då hade ni sluppit 1/5 i betyg.
Vi valde iofs att sitta kvar , mest för att det kändes som lördagsunderhållning. En teaterfars.
Inte någon gång beställde vi något , mer än ölen.
Så den mat vi fick in, fick vi in.
1200sek för 2 personer.
Kan tyvärr inte rekommenderas.
Och hoppas bara vi hade otur , men ingen annan som var där samtidigt som oss kan nog ha något annat att säga.
Var försiktig med salt bara...
Varje gång man är där så blir allt sämre. Tyvärr.
Otroligt kundservice och varmt bemötande. Maten var fantastisk och välstekt kött av yttersta kvalite. Adam välkomnade oss med öppna armar och stort leende. Enormt värt varenda sekund och krona.

Quick Facts About Adams smoke house



Today

Opening Hours

Monday 02:00 AM - 11:00 PM
Tuesday 02:00 AM - 11:00 PM
Wednesday 02:00 AM - 11:00 PM
Thursday 01:00 AM - 11:00 PM
Friday 02:00 AM - 11:00 PM
Saturday 02:00 AM - 11:30 PM
Sunday 02:00 AM - 11:00 PM

How to go there

Location