Visby Gustavsvik Info
Amenities
Other
-
Free parking
-
Free Wi-Fi
-
Beach access
-
Breakfast
-
Check-out time
-
Check-in time
Amenities
-
Free Wi-Fi
Best KPortal Reviews
Vi delade en stuga med 8 platser. Den var fräsch. Har alltid man behöver, dock ta med egen tvål, finns inte i badrummet.
Lite kallt i stugan, då jag upplever att elementet i rummet inte fungerar.
Det är en fin omgivning och nära en fin sandstrand.
Frukosten på morgonen var ok, inte wow.
Taco-buffet var superäkligt, därav betyget. Jag förstår inte ärligt talat hur kan man misslyckas med tacos???
Städning är ok. Finns platser att promenera och bastu!
Små dubbelrum där det knappt gick att vända sig. Varmt när solen låg på och man kunde inte ha fönstret öppet för utanför kryllade det av spindlar. Trist att behöva betala för parkering inne på hotellets eget område. Väldigt lyhört och mycket spring i intilliggande rum. Men läget går inte att klaga på och frukosten var bra.
Åkte dit med familjen (4 vuxna och två barn på 4 år och 2,5 år). Inte ett ställe anpassat för barnfamilj. Fanns enbart en gung på stranden och en liten lekbåt i anslutning till receptionen. Kändes väldigt fjuttigt med tanke på alla stora ytor som fanns på campingen. Skulle absolut valt en annan camping om jag reste dit igen med barnen. Fanns inte heller tillräckligt med porslin och bestick för vår familj trots att rummet var för 6 st personen. Parkeringen kostar. Dyrt boende med tanke på vad man får för pengarna.||Enda plus är att det är gångavstånd in till Visby.
Väldigt barnvänlig miljö, stora öppna ytor och nära badstranden. Nära Visby, man kan gå eller cykla in dit utan problem. Minus är att man ska betala för parkering och tvättstuga samt att det är galet mycket myror inne i stugan!
Stugan vi bodde i börjar bli väl sliten och med 6 bäddar och bara matstolar att sitta på känns det lite mycket träsmak efter några dagar. Läget är dock otroligt med någon minut till sandstrand och straxt utanför Visby.
Att ta 560kr för parkering per bil och vecka. Är skitdåligt hyrde 2 hus och hade 4 bilar med fick betala 2240kr i parkering. Det är fan inte okey. Stranden kunde piffas lite mer.
Bodde i dubbelrum där frukost, som var ok och städning ingår. Hund tillåten och härliga promenadvägar, både längs havet och i skogen. Lite lyhört, men det räknade jag med.
Området är verkligen jättemysigt och ligger så fint. Helt okej frukost. Sängen var skön. Toppen med kylskåp och grillar man kunde låna på området. Bodde i de havsnära rummen. ||Tyvärr tog varmvattnet slut fort när vi båda skulle duscha efter varandra. Tyvärr lite undermåligt städat med bland annat spindelnät i de gardinerna man skulle dra för, och damm under sängen. Men det värsta var att badrummet stank oerhört starkt av mögel, dock inget vi klagade på då vi var ett stort följe med flera rum bokade i närheten av varandra och inte ville separeras från sällskapet, allt var fullbokat däromkring.
Quick Facts About Visby Gustavsvik
Today
Opening Hours
How to go there
Location
Places