Hero image

Kebab House

+46 63 10 52 76
Nedre Frejagatan, 831 57 Östersund Sweden
Open Today: 10:00 AM - 08:00 PM

Amenities

Service options
  • Takeaway
  • Dine-in
Highlights
  • Fast service
Accessibility
  • Wheelchair-accessible toilet
Offerings
  • Coffee
  • Late-night food
  • Quick bite
Dining options
  • Lunch
  • Dinner
  • Seating
Amenities
  • Toilets
Atmosphere
  • Casual
Crowd
  • Groups
Payments
  • Debit cards
  • NFC mobile payments
  • Credit cards
Children
  • Good for kids
  • High chairs
  • Kids' menu
Parking
  • Free parking lot
  • Parking

Best KPortal Reviews

Kebabhak som ser ut som de flesta. Ok mat, normalstora portioner. Det finns en del olika alternativ i menyn. Ganska få parkeringsplatser.
Känns som det närmaste man kommer en food court i Östersund. På ena sidan gården ligger Greken där man kan köpa grekisk högkvalitativ snabbmat och på andra sidan detta ställe. Och man får handla och sitta var man vill. Bra kebab också.
Jättegod kebab med väldigt god stark sås. Hade fått 5 stjärnor om vi inte hade frusit i lokalen. -6 grader ute,då ska man inte behöva ha jackan på sig när man äter.
Återkommer gärna på sommaren.
Pesonalen ger ett bra bemötande, det är stora portioner. bra med utrymme att sitta och ok miljö
Kebab House är en av de äldre kebabställen i Östersund. Rutinerad personal som har varit med och även introducerade kebaben i Östersund. Du serveras mycket snabbt. Portionerna är Skapligt stora så de flesta blir mätta. Om jag inte har fel så används Järvsö Kebab vilket är vad de flesta Östersunds bor är vana att äta. Stark mild sås och Vitlök sås. Pommes frites är utan skal och har skaplig kvalitet. Vet inte leverantör.
För att sätta 5 Stjärnor skulle jag vilja se Lite experiment lust.
Nya såser,
Sesamsås, hummus ajvar relish med sambal olek osv , bättre falaffel , högsta kvalitet på strips med skal osv
Ändå en välförtjänt och mycket stabil 4 från mig de har hållit samma koncept och höga nivå sedan start.
Bra kebab, smak och storlek på portion och bra pris. Inga konstigheter ????
Riktigt bra klassisk kebabtallrik med Östersunds-influenser. Välj XL om du är riktigt hungrig. Oslagbar
Inte den bästa maten men helt okej, beställde en kebab tallrik som kom med bra mängd av kebab och pommes med vitlöks sås direkt på, måste ätas varmt annars smakar inte bra men annars var dom jätte snabba runt 10 minuter för att bli klart samt väldigt snälla medans du väntar på

Quick Facts About Kebab House



Today

Opening Hours

Monday 10:00 AM - 08:00 PM
Tuesday 10:00 AM - 08:00 PM
Wednesday 10:00 AM - 08:00 PM
Thursday 10:00 AM - 08:00 PM
Friday 10:00 AM - 08:00 PM
Saturday 11:00 AM - 08:00 PM
Sunday 11:00 AM - 08:00 PM

How to go there

Location