Hero image

Gustos Hispanian food & drinks

+46 303 101 73
Västra Gatan 80, 442 31 Kungälv Sweden
Open Today:

Amenities

Service options
  • Takeaway
  • Dine-in
Accessibility
  • Wheelchair-accessible entrance
Offerings
  • Beer
  • Coffee
  • Wine
Dining options
  • Brunch
  • Dessert
Amenities
  • Bar on site
Children
  • Good for kids
  • High chairs

Best KPortal Reviews

Trevlig personal, serviceminded, som fixade i ordning bord trots att det var välbokat för denna soliga lördagskväll.
Meny visades och beställdes via en app mycket smidigt. Maten kom rel snabbt trots att köket hade mycket beställningar.
Vi njöt bla av deras fina ost & charkbricka, vilken kan rekommenderas.
Riktigt mysig bistro. Maten vällagad för mig i alla fall, frun åt ostron och råbiff... God hantverksöl och trevlig inredning. Trevlig och vaken service.
Vällagade rätter. Snyggt upplägg. Mycket bra råbiff, pilgrimsmussla, torsk. Bra, men mindre bra var griskinden och lammet. I restaurangdelen hör man kylar surra och det är ganska trångt mellan borden så det är inte helt lugnt och skönt.
Härlig uteterass i kvällssolen.
Mycket trevlig personal!
Avnjöt brunch i goda vänners sällskap. Först en välkomponerad ost- och charkbricka samt en ljuvligt god soppa och vitlöksbröd. Därefter följde burgare med friterade lökringar, kycklingvingar, risotto och rostad potatis. Som kronan på verket en magnifik efterrättsbuffé. Fantastiskt gott, vällagat och prisvärt!
God mat, trevlig miljö, fräscht, trevlig personal. Dock något små portioner, men säger mab till så får man mer ????
Åt en härlig 6 rätters meny i gustus nya spanska koncept.
Otroligt god mat rätt igenom, paltkoma efteråt????
Fantastisk 4-rätters meny och ett jättebra vinpaket till denna meny.
Mysigt ställe och trevlig personal. Kommer definitivt tillbaka

Quick Facts About Gustos Hispanian food & drinks



Today

Opening Hours

How to go there

Location