Hero image

Dahls Bageributik Onsala

+46 300 68 68 88
Gottskärsvägen 42, 439 31 Onsala Sweden
Open Today: 07:00 AM - 06:00 PM

Amenities

Service options
  • In-store shopping
  • Same-day delivery
Accessibility
  • Wheelchair-accessible car park
  • Wheelchair-accessible entrance
Dining options
  • Breakfast

Best KPortal Reviews

Kul att det finns ett bageri i Onsala. De färska varorna som man kan köpa här är bra. Men de färdigförpackade varorna är mindre bra. Räksmörgåsen borde närmast nämnas som en ren katastrof. Torr, fullproppad med beskfyllning, över smak av citron, och tio små burk räkor på toppen. Jag kommer säkert handla här igen men aldrig mer era färdiga produkter dom är usla.
Köpte ett wienerbröd som låg öppet på disken vid kassan för 20 kr det var minst en dag o natt gammalt, när jag lyfte det från fatet blev botten på wienerbröd kvar, torrt o osmakligt, köper forsättningsvis mina wienerbröd på Lidl 26kr för 4 st färska dessutom!
Fantastisk gott allting. Supertrevlig personal och mysig terrass att njuta av kaffet i. Hur mysigt som helst! Hundskålar överallt för den som har sällskap av en vovve.
Tårtor oftast goda, men bullar och semlor tex väldigt torra! Även ätit bakelser där som varit dåliga och smakat gammalt. Oflexibla ibland har jag också upptäckt, med beställningar tex. Håller tyvärr inte med andra här, utan jag tycker det är en omysig lokal och terass. Synd att man inte gör mer med det man har. Dock bra de målade om den hemska fasaden!
Alltid trevliga! Köper frallor på helger ibland som alltid smakar gott. Var och fikade och fick en underbar prinsessbakelse och dottern fick en väl tilltagen chokladboll. Har alltid varit nöjd. Förstår inte alls kommentaren om torra bakverk??
Jag köpte en kycklingbaguette för 70kr som bestod av 95% bröd. Bland det torraste jag ätit. Väldigt besviken. Hoppas inte allt blir sämre efter Dahls köpte upp Åsa Hembageri.
Trevlig personal å gott fikabröd ????
Mycket trevlig personal! Räksmörgåsen var mycket god med rikligt med räkor på grovt bröd. Sara Bernard-kakan den godaste jag ätit! En jordgubbstårta med vanilj köpte vi med och den var mycket god! Inredningen på caféet var mysig. Kan rekommendera detta ställe!

Quick Facts About Dahls Bageributik Onsala



Today

Opening Hours

Monday 07:00 AM - 06:00 PM
Tuesday 07:00 AM - 06:00 PM
Wednesday 07:00 AM - 06:00 PM
Thursday 07:00 AM - 06:00 PM
Friday 07:00 AM - 06:00 PM
Saturday 08:00 AM - 04:00 PM
Sunday 08:00 AM - 04:00 PM

How to go there

Location