Hero image

BK's Old & New

+46 70 361 37 85
Insjövägen 56, 793 41 Insjön Sweden
Open Today: 02:00 AM - 06:00 PM

Amenities

Service options
  • In-store shopping
Accessibility
  • Wheelchair-accessible car park
  • Wheelchair-accessible entrance
Payments
  • Debit cards
  • NFC mobile payments
  • Credit cards

Best KPortal Reviews

Trevlig butik med gammalt och nytt.måste ge den 5 stjärnor massor med bra varor.
Stor loppis, mycket att titta på. Måste köpa för minst 100kr för att få betala med kort, så det är ett stort minus. Skulle köpa för 50kr och då ville dem lägga på en summa. Det är väl inte kunden som ska stå för kortterminalen. SWISH har dem inte.
Det var länge sedan jag var där så det blev väldigt dyrt med en råkade kundvagn. Otroliga fynd fikade till och med
Älskar att åka hit. Kan åka för att bara gå omkring å titta. Ja...., Jag säger de till mej själv - innan vi åker....= Ska inte handla nå idag. Bara titta... ???????? Vilket sällan händer, då jag oftast hittar nå superbiöligt som jag bara måste köpa....???? Underbart ställe med underbar ägare/ägarinna ????
Många olika säljare så kan kännas rörigt då det självklar inte går att sortera efter typ av vara men har sin charm. Väl värt ett besök om man gillar loppis men även antikt och kuriosa.
Loppisen var bara. men luktade inte bra vi var två astmatiker vi fick gå en snabb sväng och gå ut luften va inte alls bra
väldigt mycket saker för en så liten lokal, vilket dock gör den till en utmärkt loppis! Hela stället luktar lite underligt, men det är ju fyllt till bredden med gamla saker ; så kan förstå varför.
Välordnat och bra inte så mycket lump som det brukar vara på andra loppisar

Quick Facts About BK's Old & New



Today

Opening Hours

Monday Closed
Tuesday 02:00 AM - 06:00 PM
Wednesday 02:00 AM - 06:00 PM
Thursday 02:00 AM - 06:00 PM
Friday 02:00 AM - 06:00 PM
Saturday 11:00 AM - 05:00 PM
Sunday 11:00 AM - 05:00 PM

How to go there

Location