Asian deli/PKING Info
Amenities
Service options
-
No-contact delivery
-
Delivery
-
Takeaway
-
Dine-in
Payments
-
Debit cards
-
NFC mobile payments
-
Credit cards
Best KPortal Reviews
Bästa läget vid ingången till Gränbystaden. Utmärkt kinesisk mat, vänlig service och vacker presentation. Den bästa Ramen i Uppsala jag någonsin smakat! Detta är den bästa nya kinesiska restaurangen hittills.
Ser fram emot att testa fler maträtter. Jag kommer definitivt att besöka fler gånger.
Testade koreansk friterad Kyckling och det var väldigt bra. Vänlig och trevlig personal. Restaurangen är ren och fin. Finns även en liten del där man kan köpa lite varor.
Update 3 veckor sedan först review: Tyvärr så hade de ändrat friterade kycklingen till något mycket sämre. Seg och mindre bitar.
Köpte precis yakuniku ETT STORT SKÄMT, ris olja och lök, 4 bitar sönderstekt dåligt kött, sämsta jag käkat någonsin ÄT INTE HÄR
Ramen-nudlarna som kokas av smakrik kycklingkött, den måttliga mjukrödingsiew fläsk och nötlägg, färsk och fresh sushi med ägarens hemgjorde kryddiga kimchi, fick varenda cell i kroppen att jubla så fort dem kom in. Det är som att vara ute länge och smaka på alla möjliga smaker som man kanske gillar eller inte gillar. När du kommer hem kan du smaka på de välbekanta smaklökarna från munnen till magen, vilket väcker dina smaklökars minnen till liv och ger dig den länge förlorade känslan direkt i hjärtat. Kan inte bara beskriva med ”god smak”.
Jag handlade storpack av Noriark och 2 förp sushiris till helgen.
Mycket trevlig personal som använde en digital translator när jag babblade på lite för snabbt!????
Väldigt mycket nudelsorter i butiken och även det mesta annat man kan önska.
Frysvaror och färskvaror var lite oväntat och jag hoppas att andra kunder letar sig förbi den första hyllan man ser.
Fräsch restaurang, rent och städat, trevlig personal och kvinnan i kassan gav service utöver det vanliga! Och maten riktigt bra, ramen rekommenderas! Kommer bli obligatorisk matstopp varje gång man besöker Gränby!
Jag gillade lokalen, stora ytor och barnvänligt (dock ingen barnmeny). Känns avslappnat. Personalen hjälpsam och artig. Kul med affär i restaurangen.
Synd att maten var lite av en besvikelse. Bao buns bröden var torra. Fyllningen var smaklös, det var paprika och inte chili som det stog i menyn. Vi provade även fried chicken och ramen som var helt okej men inte mer.
Möjligen uppsalas godaste ramen!
Quick Facts About Asian deli/PKING
Today
Opening Hours
How to go there
Location
Places